| RaducanuAlecsandra a întrebat:

Mi-am descărcat cateva melodii de pe Apple Music pentru a le putea asculta offline. Fiind multe, îmi ocupa foarte multă memorie și as vrea sa le mut pe icloud pentru a îmi elibera memoria telefonului. Cum procedez?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai micro sd, salveaza-le acolo.

| DjSannan a răspuns:

Pentru a muta melodiile tale de pe Apple Music pe iCloud, trebuie să urmezi pașii următori:

1. Deschide aplicația Apple Music și apasă pe butonul "Librarie" din partea de sus a ecranului.

2. Apasă pe "Melodii" și selectează melodiile pe care dorești să le transferi.

3. Apasă pe butonul "Actions" din partea de jos a ecranului și selectează "Transfer to iCloud".

4. Asteapta ca melodiile tale să se transfere și să fie disponibile pentru descărcare pe iCloud.

| helpforyou a răspuns:

Pe un card ar fi mult mai convenabil.

Foloseste una dintre aplicatiile Apple Music sau iTunes pentru a sincroniza melodiile din telefon cu biblioteca iCloud.

Deschide aplicația și autentifica-te cu contul iCloud.
Selecteaza opțiunea "Melodii" din meniul principal.
Alegi melodiile pe care vrei să le transferi în iCloud și dai pe butonul "Sincronizare".