| Frank51 a întrebat:

Mi-am făcut un abonament la digi cu 2€, scria că am net nelimitat, mă uit în cont și scrie "asociat 50GB în 4G din care 5GB în 3G", deci nu e nelimitat?

Răspuns Câştigător
| 19flo79 a răspuns:

Ai net nelimitat dar dupa ce consumi cei 50 GB, la viteza 4G, o sa ai net la o viteza mai mica.
Nu o sa platesti nimic in plus doar ca o sa mearga mult mai greu netu.
... dar este nelimitat...

| Anuket a răspuns (pentru 19flo79):

Confirm, am tot observat asta.

| Frank51 explică (pentru 19flo79):

Nice marketing.

| 19flo79 a răspuns (pentru Frank51):

Mda... dar sa stii ca la orice companie mergi este la fel...

Oricum e ok, ar trebui sa fie suficient cei 50GB

14 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ba e nelimitat, fix cum zice 19flo79. 50 GB oricum sunt girla, nici nu prea ai pe unde sa ii folosesti pe toti. Adica nah, daca faci streaming non-stop 4K, folosesti... big grin

| Frank51 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu e așa greu, eu foloseam ~65GB pe lună până acum, cu datele pornite nonstop, streaming Youtube doar 720p, că restul de aplicații iau puțin.

| flixbuster a răspuns:

Trebuie sa citesti si ce scrie cu litere mici jos in pagina nu doar ce scrie cu litere mari sus in pagina.

https://www.digi.ro/servicii/telefonie-mobila/optim/digi-mobil-optim-2

(1) Cantitatea de trafic disponibilă în rețeaua 4G la viteză superioară poate fi consumată integral în rețeaua 4G sau, în măsura în care este utilizată atât rețeaua 3G cât și rețeaua 4G, în rețeaua 3G pot fi utilizați maximum 5 GB sau 10 GB în funcție de pachetul achiziționat urmând ca diferența până la 50 GB să poată fi utilizată în rețeaua 4G. Cantitatea de trafic disponibilă în rețeaua 5G la viteză superioară este de până la 80GB/lună, cantitate disponibilă atât în rețeaua 5G cât și în rețeaua 4G, indiferent de cantitatea de date utilizată în fiecare dintre aceste rețele. Viteza de acces se va limita lunar pana la 256 kbps viteză de download și până la 128 kbps viteză de upload după atingerea pragurilor mai sus mentionate.

| CIaudiu a răspuns:

Dupa 50GB viteza se reduce la 200 si ceva de kb/s. Oricum daca ai routter acasa, n-ajungi sa folosesti toti cei 50GB.

| Frank51 explică (pentru CIaudiu):

Până acum am fost la Vodafone și mai aveam din acel TB de date, dar s-a terminat și am rămas cu opțiunea de 5€ 30GB, și nu-mi ajung. Cei 50GB cred că îmi vor ajunge la limită, oricum la digi e cel mai ieftin mi se pare.

| Mirel4412 a răspuns:

Nimic nu este nelimitat, in termenii si conditiile abonamentului scrie clar ca dupa consumarea unui numar stabilit de gb, puterea scade.

| Al3x998 a răspuns:

Mai mult de 20GB nu am consumat niciodata si am abonamentul de 5-6 ani. Luna trecuta am consumat 2. 28GB date, cum ajungi la 50? rolling on the floor Si folosesc tiktok, Youtube in 1080p si tot n-am depasit never 15-20gb. Digi nici nu are cine stie ce viteza pe 4G, au avg 10mbps deci si mai greu sa ajungi la 50GB happy

| Frank51 explică (pentru Al3x998):

Când eram pe Vodafone am ajuns lejer la 50GB, cu datele pornite nonstop, cel puțin așa scria în setări.

| Al3x998 a răspuns (pentru Frank51):

Mama laughing

| Frank51 explică (pentru Al3x998):

M-am uitat în setări, ieri am consumat 3.2GB azi până la ora 1 am consumat 2.5GB, de curiozitate verifică puțin la tine cât consumi într-o zi, la data usage din setări.

| IAR a răspuns:

Ai net limitat cu viteza mare si net nelimitat cu viteza mica.