| Informativul a întrebat:

Mi-am instalat kali linux totu bine mi-am pus usernameul, parola de root se instaleaza, totu bine pana acum isi da restart porneste si ma da in meniul de login scriu usernameul (care l-am notat si parola la fel) si parola dar imi scrie cai incorect dc? ca am scris usernameul s parola si nu-mi spuneti sal reinstalazes ca am facut asta de 3 ori(dape am instalat kali de 3 ori ) imi poate sa-mi spuna cineva o solutie?

1 răspuns:
| Iunix a răspuns:

Salut, și eu am instalat Kali Linux anul trecut și la fel ca tine m-am lovit de această problemă. Username-ul este root și parola cea pe care ai pus-o.