| RobertMoon a întrebat:

Mi-am instalat Office 2019 și am o problemă: Atunci când creez un nou document Word sau atunci când deschid orice alt document mai vechi se deschid în Compatibility Mode. De asemenea unele cuvinte scrise corect sunt detectate de dicționar ca fiind greșite. Mă gândeam să trec din nou la Office 2010 unde nu am avut problemele astea, dar am zis să rămân la 2019 pentru moment. Ce aș putea face? Știu că trebuie să dau convert la document ca sa iasa din compatibility mode, dar este un lucru enervant ținând cont că trebuie să fac asta la fiecare nou document creat.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Pai documente vechi nu le poate deschide altfel lol. Si til face si tie in compatibility mode sa il poata citi si altii, ca nu toata lumea are 2019 pe computerlaughing

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intrii la Optiuni si seteaza "Mod compatibil" la modul de salvare. Daca vrei sa fie compatibil cu orice alt editor, atunci alege ca format permanent de salvare formatul "MS Word Document 95-98" sau Ritch text file".

In ceea ce priveste cuvintele subliniate ca gresite: dai click-dreapta pe cuvantul subliniat si iti va arata modalitatea corecta propusa. Daca consideri ca, acel cuvant scris de tine este intr-adevar corect, atunci alege optiunea de "Salt peste (cuvantul respectiv)" sau "Salvare in dictionar".