| Spaul a întrebat:

Mi-am luat de curand un stick de 8gb si am bagat muzica pe el, dar cd playeru din masina nu poate citi acest stick,, CAN NOT READING" acesta este mesaju. Din ce cauza nu merge? este prea mare sau din cauza ca este este formatat in NTFS?

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

1.Nu ar trebui să conteze dacă este NTFS, dar ai putea încerca să-l convertești.
2. Unele playere auto, nu citesc decât de pe stick decât ce e în root, adică pune melodiile pe stick direct, fără nici un fel de folder.
3. Dacă nici așa nu merge, probabil că este prea mare. Unele playere nu citesc stickuri mai mari de 2 Gb.

2 răspunsuri:
| Spaul explică (pentru 0rlando):

Mersi,stick de4 gb il citeste fara probleme, deci inseamna ca nu poate citi mai mare de 4 gb.

| 0rlando a răspuns (pentru Spaul):

Încearcă totuși cum am zis mai sus, sunt șanse să meargă.