Întrebare recomandată | Cromasston a întrebat:

Am un stick de 8 GB si cand vreau sa copiez ceva pe el, se copiaza mai mult de jumate foarte rapid, si de acolo mai merge pana mai raman 5 secunde, si apoi se blocheaza. Am windows 7 pe 64, usb 3.0, iar stick'ul il am de mult, pe xp nu imi facea probleme. L-am formatat de curand, in format ntfs, asta sa fie problema?

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Incearca sa-l formatezi si la fyle system alege fat32 si nu se va mai bloca. E o problema la stickurile de peste 4 gb.

| Cromasston explică (pentru laurentiu80):

L-am formatat din nou, am ales fat 32, si acum merge sa copiez ceva pe el, dar nu se misca prea rapid.Totusi termina de copiat tot fisierul acum.happy

| taken a răspuns (pentru Cromasston):

Daca vei dori sa pui pe el un fisier mai mare de 4GB nu o sa mearga (sistemul FAT32 nu suporta fisiere mai mari de 4GB, merge doar in NTFS).

4 răspunsuri:
| hello123 a răspuns:

Usb 3.0... stickul ala e 2.0 daca e atat de vechi pe cat zici. incearca sa reformatezi stickul

| flyer90 a răspuns:

Cred ca trebuia doar formatat, fat32 este un sistem mai prost decat ntfs, nu are cum sa fie de la asta. O sa vrei la un moment dat sa copiezi fisier mai mare d 4 gb si nu o sa poti cu fat32