| cipicu92 a întrebat:

Mi-am luat ieri iPhone 4S de la orange(la abonament), m-am chinuit putin si pana la urma am reusit sa-l activez, dar am reusit; problema e alta: il folosesc 20-30 de minute, iar dupaceea imi apare "Esec SIM", ii dau refresh din "modul avion", imi gaseste cartela, mai functioneaza 10 minute, iar dupa aia imi apare la fel: "Esec SIM" si trebuia sa repornesc telefonul ca sa imi recapat semnalul, dar dupa aia la fel face si trebuie sa ii dau 50 de restarturi pe zi. In colt sus-stanga apare "SIM invalidat". Daca as face Update de la IOS 5.0 la IOS 5.0. 1 s-ar rezolva? Daca nu, atunci ce setare trebuie sa fac pentru a-mi mentine semnalul permanent? Daca cumva aveti abonament Pantera 29 pentru iPhone va rog sa imi ziceti daca exista cumva costuri ascunse(cu navigarea si traficul pe internet, daca este limitat de ceva), deoarece nici o zi nu a trecut de cand l-am cumparat si am cost suplimentar 0.12 EUR, nu e mult, dar daca fac asa in fiecare zi, la sfarsitul lunii imi va veni 1000RON factura. Am fost azi la magazinul de unde l-am cumparat si am nimerit peste un consultant caruia i-ar sta mai bine ca somer sau ca muncitor pe santier, sau orice altceva numai consultant vanzari nu, care mi-a spus ca nu isi explica de ce face telefonul figuri cu SIM-ul ca iPhone 4 nu facea, ca e diferit si ca nu se pricepe, iar in legatura cu cealata problema cu costul suplimentar, a zis ca nu ma poate ajuta, tot ce trebuie sa fac e sa astept sa vad daca costul suplimentar mai creste. Imi fac o multime de nervi cu telefonul asta, mai bine ramaneam la Nokia. Va rog ajutati-ma.

1 răspuns:
| cotcodac4 a răspuns:

Deci iti ei telefon de 600 dolari dar iti faci grizi de costuri. incearca si ii mai instaleaza din nou softul.eu am vrut sa ascult musika si mi-am luat iphod taci si l-am folosit de 10 ori maxim si acum sta in seltar degeama si am dat in bani romanesti cam9 mil