| dani112 a întrebat:

Mi-am luat o placa video destul de buna nVIDIA 1 gb 128 bit si merge perfect doar ca la unele jocuri dac dau rezolutia mai mare imi da blaco screen dar jocu merge atat ca nu am video si sunt jocuri la care nu pot sa schimb rezolutia pentru ca imi porneste jocul merge dar am black screen ce pot face

1 răspuns:
| Vanqu1sh a răspuns:

Atunci trebuie sa iti iei si alt monitor, care sa tina rezolutia mai mare.Fie dezinstalezi jocul inclusiv User folder, fie ii modifici rezolutia manual din.cfg file.