| adsfsf a întrebat:

Mi-am luat un calculator nou si vreau sa instalez internet-ul pe el. Am modem de la Clicknet.

Cand dau "ipconfig" nu-mi apare nimic. Trebuie sa cumpar o placa de retea noua? La device manager nu am "network adapter".

4 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Instaleaza-ti lanul de pe placa de baza, pur si simplu nu ai instalat driverul de internet.
cel putin asa cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ți-a venit un CD cu calculatorul ăla. Pe acel CD e un driver pentru placa de rețea, ce (surprinzător, nu?) trebuie și instalat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza modemul. Daca l-ai instalat si nu merge te astept pe id-ul misulet22 sau la adresa www.mirceabondar.com

| Neamtu a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa cumperi placa noua! nu ai numarul lor? celor de la clicknet.sa ii suni! si sa le zici!