| Dany_2439 a întrebat:

Mi-am luat un nou computer de curand si merge foarte bine pana cand mouse-ul meu optic nu se mai misca pe ecran vad ca ii apare semnul ala mic de asteptare dar nu se misca si am incercat cu alt mouse pe bila si mere ( port ps2) iar cand sting computeru ramane aprins va rog sa ma ajutati

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

De ramas aprins, depinde de producatorul placii de baza. La unii se scot de sub alimentare porturile usb cand opresti pc-ul, iar la altii nu.

Cred ca mouse-ul e de vina. Sunt sigur ca ai un mouse ordinar.
Ia-ti un mouse nou. Preferabil pe laser. O sa vezi diferenta.winking

PS: La laser nu o sa mai ramana lumina aprinsa. Ca nu mai are ce... rolling on the floor

| Magnific a răspuns:

Asa am patit si io.pana mi-am luat mouse optic cu cablu de intrare usb big grin care acum merge ffbine.

| ASPLiacy a răspuns:

Mie mi s intampla destul de des.Ai incercat sa-l scoti din unitate si sa-l bagi din nou? La mine merge intotdeauna.winking