| Tanasescu_Andrey_2000 a întrebat:

Mi-am luat widows 7 home premium de pe net si s-a blocat la instalare.Calculatorul a repornit si in loc de welcome mi-a aparut o eroare :,,The computer restarted unexpectedly or encountered an unexpected error. Windows installation cannot procced.To insatll Windows,click ok to restart the computer, and then restart the installation " si ii dau restart si tot asta apare :'(

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pe același ecran de eroare apasaț SHIFT + F10 și se va deschide o fereastra neagra (comand prompt).In CMD tasteaza cuvântul "regedit" (fără ghilimele) și apasa enter. Aceasta va deschide editorul de registry.Rasfoieste la HKLocal machine/SYSTEM/SETUP/STATUS/ChildCompletion -> in fereastra din dreapta da dublu click pe -> setup.exe. si schimba valoarea de la 1 la 3. Inchide editorul de registry și apoi de asemenea, închide fereastra neagra CMD -> clic pe OK -> REBOOT COMPUTER.

SPUNE-MI DACA MERGE ASA!

1 răspuns:
| puscahoreangaion a răspuns:

Fa-ti un disk repair windows 7!