| UnuOarecareDeAici a întrebat:

`Salutare TPU.
Am si eu o problema cu PC-ul...
Am un laptop DELL si am vrut sa reinstalez windows-ul pe el, am ales windows 7 ultimate.
In timpul instalarii windows-ului la ultimul pas, adica:"Completing installation" mi-a cazut curentul.
Cand am redeschis laptop-ul pentru a termina instalarea windows-ului mi-a scris pe ecran:"Setup is starting service" si dupa 3 minute de asteptat mi-a scris: "The computer restarted unexpectedly or encountered an unexpected error. Windows Installation cannot proceed. To install windows, click ""OK"" to restart the computer, and then restart the installation" am apasat ok si tot asta imi da, am bagat si un CD si un stick cu windows-ul si tot nu merge.
Ce pot sa fac? Va rog am nevoie mare.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

O instalare curata, elimini toate partitiile si apoi le refaci daca vrei sa ai partitii, si cel mai important foloseste un sistem de operare ce se adapteaza bine laptopului ce ai, adica specificatiilor tehnice, si in plus foloseste un so nemodificat.

| halogen001 a răspuns:

Ar trebui sa mearga o reinstalare de la zero de pe CD.
Alta solutie ar fi pornirea cu un CD cu http://www.partitionwizard.com/partition-wizard-bootable-cd.html - se sterge partitia cu windows-ul apoi se continua cu Cd-ul cu windows.