| IovanIulian a întrebat:

Mi-ati recomanda tableta Allview Alldro 3 connect? merita sa o cumpar?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SheWasHere a răspuns:

Buna!
La pretul acela, nu.
Uite aici site-ul cu specificatiile sale tehnice: http://www.allviewmobile.com/......fications/

Acum sa-ti povestesc cate putin din fiecare, pentru a intelege spre ce sa te orientezi in functie de nevoile tale:
In primul rand, te uiti la dimensiuni si densitatea pixelilor. Cu cat densitatea este mai mare, cu atat imaginile vor fi mai clare, mai reale. Aici avem un amarat de ~160.
Un alt aspect important este procesorul - A9 Cortex este bun, insa este single core, cu frecventa de doar 1 Ghz. Nu o sa poti juca orice joc, vei intampina lag inclusiv la browsing, de filme nici nu mai zic (cred ca nici nu le incarca). Ai nevoie de ceva cel putin dual core, si daca te tine buzunarul, macar cu o frecventa de 1, 2 Ghz. Ram doar 512 MB are, ai nevoie de cel putin 1GB (1024 MB).
In rest, camera e buna si la fel si bateria, excranul iarasi este printre cele de top... pacat ca s-au ocupat la aceasta tableta de aspect si nu si de performante. La ce stie sa faca, mie imi pare o tableta mai mult de business. In plus, gasesti spre exemplu la e-boda tablete asemanatoare la ~ 100 euro.

Daca mai ai nelamuriri, scrie-mi. Te ajut cu placere!

| IovanIulian explică (pentru SheWasHere):

Eu am nevoie de functia 3g, iar cele cu 100 de euro nu au asa ceva.big grin

| SheWasHere a răspuns:

Sunt multe altele pe piata, cu 3G si tot ce trebuie... spre exemplu, una mai accesibila si tot de la Allview ar fi Allview AX1 SHINE. Pretul e asemanator si macar e dual core +1 GB ram. happy