| assul2010 a întrebat:

Mi s-a stricat calculatorul a facut niste scantei la spate. Inainte de a se strica aveam 2.23 ghz. Lam dus la reparat si mi s-a spus ca ii placa de baza arsa si sursa. Mi s-a pus o placa de baza ASUS A7N8X-DELUX SKA, 3*DDR, AGP si o sursa ATX450W DELUX motivul din care sau ars este ca au facut un scurt circuit. Dar astazi cand am adus calculatorul acasa doar observ ca merge extrem de greu si in loc de 2.23ghz am 596 deci cum va explicati? si ce ar trebui sa fac

2 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Intra in bios.Ca idee inainte de scurt ai trecut sursa pe 110 v?

| andrey23 a răspuns:

Poate ti-au pus un procesor mai de rahat... un prieten de-al meu s-a dus cu unitatea la service sa isi monteze nu stiu ce si i-au furat o placuta de 1 gb RAM. s-a certat cu ei dar n-a avut ce sa le faca pentru ca cica nu avea dovada ca avea placutza acolo.