| assul2010 a întrebat:

Mi s-a stricat calculatorul a facut niste scantei la spate. Inainte de a se strica aveam 2.23 ghz. Lam dus la reparat si mi s-a spus ca ii placa de baza arsa si sursa. Mi s-a pus o placa de baza ASUS A7N8X-DELUX SKA, 3*DDR, AGP si o sursa ATX450W DELUX motivul din care sau ars este ca au facut un scurt circuit. Dar astazi cand am adus calculatorul acasa doar observ ca merge extrem de greu si in loc de 2.23ghz am 596 deci cum va explicati?

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Nu ti-au schimbat procesorul. Totusi iti recomand, mai ales daca nu te pricepi, sa te duci inapoi sa-i rogi sa-ti seteze FSB-ul si multiplicatorul la procesor.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa asta care ti-au pus-o are soket A, nu cred ca se fabrica procesoare mai slabe de 1200mhz pe platforma asta.Vezi in bios ce setari ai, poate ca bios-ul tau ti-a scazut frecventa.

| yushan a răspuns:

Pai simplu tiau schimbat procesorul happy du calculatorul inapoi ar fi ideal de ai avea acte pe el si bonul de casa de la cei care au "reparat " calculatorul.Bafta