| moshu` a întrebat:

Mi s-a stricat mobilul si cred ca e de la baterie. Ce-mi recomandati, sa-l duc la service, sa-i schimb bateria sau sa-mi iau altul?

Răspuns Câştigător
| costinpopa a răspuns:

Pai depinde care e problema, poate nu e de la baterie. Mergi la un service si vezi ce are, apoi e cazul sa iei hotarari.

5 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Depinde ce mobil ai. daca este unul scump du-te sa-ti schimbe bateria, iar daca este unul mai ieftin poti sa-ti faci cadou de Craciun un mobil nou si performant! daca mobilul tau este inca in garantie du-te la service-ul unde il poti repara gratuit.

| georgehari a răspuns:

Orice model ar fi, ia-ţi altul. Producătorul va fi bucuros să-i mai intre nişte bani în cont.

mihaicd
| mihaicd a răspuns:

Du-te la service, vezi daca trebuie sa-i schimbi bateria si daca e prea scump, ia-ti altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altul!

| mircea67 a răspuns:

Eu, cand am patit-o, am schimbat bateria, am vazut ca am dat banii degeaba, apoi l-am dus la service. In total, am dat 1 milion opt sute. Mai bine luam altul.