| CristinaDeux a întrebat:

Mi s-a stricat placa video, sau placile. Ce placa/ placi as putea cumpara pentru acest laptop:
https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E168 34157466

Multumesc!

8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

La laptop-uri NU se poate schimba placa video! Va trebui schimbata placa de baza care are pe ea procesor si placa video dar care te va cost mai mult de jumatatea laptop-ului cand a fost nou! Deci puneti intrebarea : merita?

| DaniTDCI a răspuns (pentru lpavel):

Nu e scumpa o placa de baza cu o placa video incorporata, acel model de laptop nu are placa video incorporata pe placa de baza, gandeste putin logic

| CristinaDeux explică (pentru DaniTDCI):

Nu are? Cum?
Nu are placa dedicată AMD-ul iar cea integrată Intel-ul?
Lămurește-ma, te rog.

| lpavel a răspuns (pentru DaniTDCI):

Sa gandesc logic? TU ai habar ce vorbesti? Cati ani ai 6? Ma mir ca stii sa scrii la cate prostii vorbesti... laughing

| DaniTDCI a răspuns (pentru lpavel):

Esti prost, ce rezolvi ca imi evaluezi raspunsurile? alt cretin

| DaniTDCI a răspuns (pentru CristinaDeux):

Acum am observat ca are 2 placi, imi cer scuze de acel raspuns eronat

| DaniTDCI a răspuns:

Cumperi o noua placa video de pe internet, si cu grija desfaci laptopul si o schimbi chiar tu, acest model de laptop nu are placa video integrata, adica in procesor sau pe placa de baza, daca nu te pricepi, du-l la cineva care se stie, succes

| lpavel a răspuns (pentru DaniTDCI):

Ma tu esti prost de mori, nu mai vorbi prostii! laughing nici o placa video nu se poate schimba pe laptop-uri pentru ca toate sunt sudate pe placa de baza de aceea nici nu se vand placi video pentru laptop-uri, doar daca scoate de la un alt laptop... si cine crezi ca se complica cu asta? Si chiar daca cineva ar face asa ceva ar aparea destule probleme dupa...