| Near a întrebat:

Mi se blocheaza displayul la pc. dupa ceva timp de functionare normala mi se blocheaza imaginea, mouse-ul se mai misca, se blocheaza si el apoi primesc cunoscutul 'blue screen of death'. isi da restart si tot asa. ma intreb daca poate fi de la cooler. coolerul este mai mic decat cel pe care-l avea initial (nu ma intrebati de ce.) vreau sa imi spuneti de la ce ar putea fi happy multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| dracidus a răspuns:

Blue Screen of Death are foarte multe surse. De la conflicte de interese intre componentele software la probleme cu sistemul de operare, cu memoria RAM si etc.

Banuiesc ca ar fi vorba de niste virusi si te sfatuiesc sa-ti reinstalezi sistemul de operare. Imediat dupa reinstalare, pune-ti un Kaspersky trial 30 de zile si scaneaza tot de virusi. Daca problemele persista, incearca sa dezinstalezi rand pe rand driverii de la diverse componente si sa instalezi ultimele lor versiuni. Abia ulterior, daca problema persista, vezi ce-i cu cooler-u ala pe care l-ai pomenit.

Spor la treaba!

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Vezi mai intai ce spune programul acesta! Adica ce fel de eroare BSOD este.
BSOD ecran albastru Descarca programul si vezi ce spune!
http://forum.softpedia.com/index.php?act=attach&type=post&id=842712
Bafta!