| dannyTm a întrebat:

am o problema cu pc-ul ma joc si eu ceva timp vreo 10-20 de min si dintr-o data se da restart cu blue screen of death m-am uitat la tipul de eroare si scrie kernel-power error 41 ce trebuie sa fac imi spuneti va rog funda!

Răspuns Câştigător
| buburuzaa a răspuns:

Nu prea stiu dar s-ar putea sa fi luat virusi de undeva de pe net, sau de pe CD, etk... ori il duci la reparat la cineva care e specialist in acest domeniu sau daca nu reinstalezi windowsu' si vezi dupa daca iti mai apare ceva. daca iti apare du-l la reparat deoarece cei de acolo stiu mai bine ce are. funda?

5 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Pune memorie pe respectivul pc. si in timp ce rulezi un joc ce foloseste multe resurse incearca sa reduci din resursele folosite de alte programe.

| void a răspuns:

Instaleaza driverele noi de la placa de sunet si placa video.

| dannyTm explică:

Pai am asa :2gb ram ddr2 800mhz
placa video:geforce gt220 1 gb 256 bit
hdd:500gb
procesor:3. 00 ghz Intel dual core joc gta ivwinking

| essy a răspuns:

Stergii jocul si instaleazal din nou asa am patit si eu cu un steam cand ma jucam cs mi se facea ecranul albastru si l-am instalat din nou mie mi-a mers acu nu stiu depinde de mai multi factori.

| BAM_7947 a răspuns:

Eu zic sa mai pun ceva RAM...probabil ca jocul ala iti mananca toate resursele. spune ce joci si ce configuratie a sistemului ai