| literallythesamebruh a întrebat:

Mufa usb-a input a unui video proiector poate avea și rol de output? Nu știu specificațiile acestuia. Chiar dacă este o întrebare generala, pot conecta un dispozitiv care consumă 5v/1a la el?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Un conector usb normal dă maximum 300 mAmp / 5V.
Încearcă să "tragi" mai mult și l-ai ars.

| Wr3nch a răspuns:

Nici vorba. Mufa aia e doar pentru transfer de date, nu pentru incarcare.

| literallythesamebruh explică (pentru Wr3nch):

Întrebam pentru ca voiam sa conectez un dispozitiv de genul Google Chromecast (doar ca al meu este Amazon) fără să mai includ în ecuație și o a doua priză. Voi căuta o altă alternativă.

| Wr3nch a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Din pacate nu poate alimenta. Si din ce stiu si Amazon Fire stick are alimentare separata.

Răspuns utilizator avertizat
| VoidEternal a răspuns:

Chiar daca prin absurd iti merge la un test (desi nu recomand) nu o sa-ti mearga ok mult timp. O sa te trezesti ca se deconecteaza, reseteaza, etc. Nu ai suficient curent pentru Fire stick in usb-ul ala. Probabil nu vrei sa ai o tona de cabluri dar chiar si la chromecast e recomandat sa folosesti incarcatorul cu care vine, nu sa-l legi la tv/proiector.