| anonim_4396 a întrebat:

Ne puteti face nunoscute aparate moderne de diagnostic, si la ce folosesc? cateva cuvinte.

Răspuns Câştigător
| gratzy56 a răspuns:

Cea mai moderna metoda de diagnosticare fara durere si foarte comoda.
Aparatul SCIO combina biorezonanta si biofeedback-ul cu simplitatea tehnologiei calculatoarelor pentru a produce cel mai avansat sistem de analiza al corpului uman si tratamentul energetic. El ii da medicului nu numai cauza bolii pacientului dar si tratamentul necesar, compatibil cu acesta.
Metoda consta in trimiterea unmor unde de joasa frecventa care strabat organismul, iar la iesirea din corp sunt inregistrate si analizate de computer. Fiecare substanta (hormon, vitamina, toxina etc) este inregistrata in 0-4 minute si are loc automat. Aceasta informare energica unica cuprinde 55 de masuratori electrice diferite, incluzand frecventa, voltajul, amperajul, inductia si capacitatea.
Folosind biorezonanta magnetica aparatul trimite semnale electrice in corp si prin detectarea raspunsurilor fiecarui semnal aparatul poate calcula reactia fiecarei substante.
Aparatul inregistreaza peste 8000 de substante din organism precum si dezechilibrul acestora.
Aparatul diagnosticheaza orice afectiune acuta, subacuta sau cronica. El poate identifica:
-starea emotionala
-deficiente de vitamine, aminoacizi esentiali, minerale, enzime, hormoni
-agenti patogeni ( virusi, bacterii, paraziti, fungi)
-afectiuni ale sistemelor ( nervos, digestiv etc)
-scanarea glandelor si organelor cu secretie interna
-nivelul acizilor grasi
-predispozitii alergice, intoleranta la alimente
-poate sesiza factori de risc in aparitia unor maladii, depistarea timpurie a bolii.
Ce terapii se pot face prin rezonanta magentica?
Reducerea stresului, depresie, anxietate, echilibru emotional • sistem nervos, osos, circulator • aparatul cardiovascular, tensiune • ochi, urechi, sinusuri • digestiv: stomac, intestine, colon • endocrin, limfatic • ficat, vezica biliara, pancreas, splina • plamani, oxigenare • renal, litiaza renala • creier, stimularea memoriei, a inteligentei • organe genitale: uter, ovare, sani, prostata • degenerare celulara ( cancer, tumori ) • dantura • piele, antiimbatranire, celulita • colesterol • infectii virale, bacteriene, fungice, parazitare, sistem respirator, astm bronsic.
Terapie anti-smoking (renuntarea la fumat) reducerea stresului • detoxifierea plamanilor si a intregului organism • eliminarea dependentei.