| Girly97 a întrebat:

Neata! Sambata am cumparat o imprimanta pentru a face o lucrare cu Word si sa o pot prezenta la examen. Nu am mai folosit de peste 5 ani o imprimanta. Stiu si imi aduc aminte ca pentru o imagine pe Internet trebuie sa o caut si sa apas pe "printare" dar daca vreau sa fac o copie dupa buletin de exemplu nu este nevoie ca calculatorul sa fie aprins, nu?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai si scaner in corpul imprimantei, atunci nu este nevoie si de calculator. Pur si simplu introduci buletinul in scaner si pornesti copierea. Evident, trebuie sa ai toner si hartie in imprimanta. happy

| SkyPilot a răspuns:

Daca are scanner si functia "copy", nu este nevoie. Daca nu, trebuie sa scanezi imaginea pe calculator, o salvezi si o printezi de acolo.