| ribzero a întrebat:

Necesita aceasta placa video alimentare separata de la sursa? Am o sursa de 320 de watts si nu am cablu de 6 pini pentru alimentare separata.
https://www.emag.ro/......D3K7Z1BBM/

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu, nu are conector de power extern: http://www.gigabyte.com/ro/Graphics-Card/GV-N1650IXOC-4GD/sp#sp

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns (pentru mihai69):

Tu ma scoti din sarite, cum sa nu aiba cand la specificatii pe eMAG scrie clar:
Conector DisplayPort 1
Conector HDMI 2
Conector Alimentare 1 x 6 pin

| mihai69 a răspuns (pentru Sibiescu_Ionut_1993):

Adică eMag știe mai bine decât producătorul?!?
===
Power Connectors = N/A
Output = DisplayPort 1.4 *1 | HDMI 2.0b *2 (link-ul e mai sus)
===
Acum, sincer nu știu cum o fi, dar eu tocmai am dat retur la eMag unui produs pe care îl prezentau pe sAit cu niște caracteristici și când am desfăcut cutia am văzut că nici pe departe nu e ca la ei în descriere. Și ghici ce? nu au schimbat descrierea, deși cel puțin încă un alt client le-a dat retur la același produs, pe același motiv!
Așa că... mă leși?

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns (pentru mihai69):

Hai ca aici poate ai dreptate, acum unul zice ceva si altul altceva, nu stii ce sa crezi pana nu vezi produsul.

5 răspunsuri:
| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns:

Eu zic sa iti schimbi sursa cu una mai mare si dupa aceea sa achizitionezi placa video, nu numai ca nu ai alimentare de 1 x 6 pin pentru ea, dar sursa exte exagerat de mica.

| ribzero explică (pentru Sibiescu_Ionut_1993):

Am citit ca pentru placa aceasta imi trebuie sursa de minim 300w, nu pot sa schimb sursa deoarece nu se potriveste nicio alta sursa cu placa mea de baza (am comandat una de 650w si am incercat)