| anonim_4396 a întrebat:

Nokia 6234 sau Nokia N73? De ce?

Răspuns Câştigător
| FuzzyFuzz a răspuns:

Nokie N73, deoarece este un model mai nou, avand un spatiu de stocare mai mare, o camera de 3.15 MP, Nokia 6234 avand 2 MP, are chiar si 64 MB RAM.Acum depinde si de preferintele unora.
Toate cele bune,
Zbantuitul

4 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Oricare, important e ca ai telefon.
Eu as alege Nokia N73.

| sNoWbloW a răspuns:

Eu as alege Nokia N73(2006), in primul rand ca e mai nou fata de Nokia 6234(2005).
Nokia N73:
Memorie interna 42 mb
Card memorie: miniSd
Camera 3.15 MP
etc.
Nokia 6234:
Memorie interna 6 mb
Avantajul este ca are microSd care este mai ieftin decat MiniSd(soltul cardului de memorie)
Camera 2 Mp
Mai multe specificatii gasesti si pe google!
Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Chirodea03 a răspuns:

Nokia 6234 ReţeaGSM 900 / 1800 / 1900 Reţea 3GUMTS 2100 Lansare2005, Trimestrul: 4ValabilitateAvailableSAR0.87 W/KgMărimiDimensiuni108 x 46 x 18 mm Greutate110 gEcranTipTFT, 256K culoriMărime240 x 320 pxMultitouchNu- 5-way navigation key
- Downloadable wallpapers, screensaversTonuri de apelTipPolifonice (64 canale), MP3, AACDifuzorDa- Difuzoare stereoJack 3.5mm DaMemorieAgendă500 x 16 campuri, Apel fotoListă apeluri20 numere formate, 20 apeluri primite, 20 apeluri nepreluateSlot CardmicroSD (TransFlash), pana la 2GB, 64 MB inclus ( Cumpără card de memorie )- 6 MB memorie internaConectivitateUSBPop-Port cu USBPort infraroşuDaHDMINuBluetoothDaTransfer de dateWAPDa, WAP 2. 0HSCSDDa, 43.2 kbpsEDGEClasa 10, 236.8 kbps3GDa, 384 kbpsGPRSDa, Clasa 10 (4+1/3+2 sloturi), 32 - 48 kbpsMediaMesagerieSMS, MMS, Email, Instant MessagingRedare video3GPP/MPEG-4 Redare audioMP3/AAC/M4A stereoRadioFM stereo radio Camera foto/videoFotoDa, 2 MP, 1600x1200 pixeli, videoVideoNuDiverseCeasDaAlarmăDaBrowserxHTML browserJavaJava MIDP 2. 0GPSNuCulori disponibileBlackLimbiMajoritatea limbilor din Europa si Asia-PacificJocuriNokia World Cup, 3D Street Racer, 3D Snake + Downloadable- Push to talk
- Visual Radio
- T9
- Calendar
- Calculator
- Built-in handsfree
- Voice memo
- Voice command
*** Nokia 6234 Vodaphone ExclusiveBaterieBaterie standard, Li-Ion (BP-6M-S)Stand-byPana la 340 hTimp vorbirePana la 4 h

Nokia N73
SM 850 / 900 / 1800 / 1900Reţea 3GUMTS 2100Lansare2006, Trimestrul: 2ValabilitateAvailableSAR1.12 W/KgMărimiDimensiuni110 x 49 x 19 mm Greutate116 gEcranTipTFT, 256K culoriMărime240 x 320 pxMultitouchNu- 2.4 inch, 36 x 48 mm
- Downloadable themes
- Light sensorTonuri de apelTipPolifonice (64 canale), MP3CantitateUp to available memoryDifuzorDa- 3D sound Boxe stereoJack 3.5mm DaMemorieAgendăNumar nelimitat de contacte, Apel fotoListă apeluriDetaliat, maxim 30 zileSlot CardminiSD, hot swap ( Cumpără card de memorie )- 42 MB spatiu disponibil
- 64 MB SDRAM
- Dual ARM 9 220 MHz CPUConectivitateUSBv2.0, Pop-PortPort infraroşuDaHDMINuBluetoothDa, v2.0 cu A2DP (decat ultima varianta de firmware)Transfer de dateWAPDa, WAP 2. 0EDGEClasa 10, 236.8 kbps3GDa, 384 kbpsGPRSDa, Clasa 10 (4+1/3+2 sloturi), 32 - 48 kbpsMediaMesagerieSMS, MMS, EMail, Instant MessagingRedare videoMPEG-4Redare audioMP3/AACRadioFM Stereo radioCamera foto/videoFotoDa, 3.15 MP, 2048x1536 pixeli, Carl Zeiss optics, autofocus, blit LEDVideoDa, CIFCameră secundarăVGA Apel videoDiverseSistem de operareSymbian OS 9.1, S60 3rd editionCeasDaAlarmăDaBrowserxHTML, HTMLJavaJava MIDP 2. 0GPSNuCulori disponibileSilver Grey/Deep Plum, Frost White/Metallic RedLimbiMajoritatea limbilor din Europa si Asia-PacificJocuriYes + downloadable- Push to talk
- Video calling and download
- T9
- Voice command/dial
- PIM including calendar, to-do list and printing
- Photo/video editor
- Integrated handsfreeBaterieBaterie standard, Li-Ion 1100 mAh (BP-6M )Stand-byPana la 350 hTimp vorbirePana la 6 h daca intelegi...

| anonim_4396 explică (pentru Chirodea03):

Eu am intrebat care sa aleg si de ce, nu ca sa imi dai descrierea lor.