| dede_3946 a întrebat:

Nokia E71 are mod avion? daca da, cum il activez? la profiles am doar general, silent, meeting, outdoor, pager si offline...va rog ajutati-ma, dau fundahappy

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Orice telefon din ultimii 5 ani o are.
Se numeste modul Deconectat (offline). Acela iti inchidea reteaua. Nu mai poti apela sau nu mai poti primi apeluri.
In schimb, o sa poti folosi functiile telefonului, camera, jocuri etc. happy

| ronin33dan a răspuns:

Acel profil OFFLINE este profilul AVION.Telefonul este activ dar nu mai functioneaza ppartea de emisie/receptie.La asta se rezuma acea cerere a personalului de zbor cand recomanda inchiderea telefoanelor mobile, pentru a nu crea interferente radio cu aparatura de zbor a avionului. Un telefon trecut pe modul offline este activ, poti citi carti pe el te poti juca pe jocuri dar nu pot trimite sau primi apeluri! Zbor placut!

| SnicK a răspuns:

Doar E62 are din cate stiu.
Sanatate.