| angelofdeath20 a întrebat:

Buna,am o nelamurire,la telefonul Nokia xpress muzic 5800, cum pot sa dau telefonul pe silent (vibratii),deci nu are acest profil sau poate e scris altfel nu inteleg sincer,are general,meeting,outdoor,dorit,offline,pager,dar profilul silent nu este,nu inteleg carear putea fi, a da elefonul e la mana a2a si cred ca primul posesor ar fi putut modifica numele si sa ma poate induca in eroare, astept pareri poate imi scapa ceva... funda

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Detin un astfel de telefon si are profilul Silent.

Poti face doua lucruri daca nu ai profilul silent
1. Ii dai un factory default.Accesezi tastatura si tastezi *#7370# o sa iti cearca security code care default este 12345.

Daca codul este schimbat incerci un hardreset care se face in felul urmator.

Stingi telefonul
Tii apasat butonul verde, butonul rosu, butonul pentru camera si butonul de pornire pana apare imaginea cu mainile iar dupa aceea telefonul o sa reporneasca.

Dupa ce ai facut asta telefonul o sa revina la setarile din fabrica.

Atentie: Toate contactele, melodiile, aplicatiile etc. o sa ti se stearga.

Metoda a doua este sa creezi tu profilul care se face in felul urmator:

Intri in Settings- Personal - Profiles dai pe Options - Create new si setezi in felul urmator
Ringing tone - lasi asa
Ringing type - silent
Ringing volume - lasi asa
Mesaje alert tone - lasi asa
Key tones - off
Vibrating alert -on
Touch screen vibration - off
touch screen tones - off
profile name - Silent

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Din cate stiu eu ar trebui sa aiba pe margine niste butoane de volum.

Răspuns utilizator avertizat