| WeAreSmart a întrebat:

Norton ocupa multe memorie?

5 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Norton Antivirus & Internet Security ocupa 440 Mb iar Norton.Internet.Security.2013 ocupa 142 mb.

| ReusxD a răspuns:

• 300 MHz pentru Microsoft Windows XP, 1 GHz pentru Microsoft Windows Vista/Microsoft Windows 7/Windows 8

• 256 MB de RAM

• 300 MB de spaţiu disponibil pe hard disk

• Unitate CD-ROM sau DVD (dacă instalarea nu se realizează prin descărcare electronică)

| Radeas1 a răspuns:

Depinde mă. Dacă ai PC de lucru, navighezi pe net şi scrii un document, nu nu ocupă. Dacă ai PC de Gaming ca şi mine şi fac mai multe lucruri da.
Părerea mea e să nu te complici cu antivirusuri. Eu unul nu folosesc. Am Comodo Firewall cu Defense + şi monitorizează orice mişcare a computerului, deci practic dacă am viruşi, îi dezactivează. Am SpySweeper, dar am varianta trial. Nu expiră niciodată, dar doar te atenţionează că eşi pe cale să iei un virus nu îl şi curăţă. Eu eram obsedat de antivirusuri şi securitate şi iată că un amic bun pe nume Avast, mi-a dat peste cap PC.ul şi abia am scăpat fără format. Eu norton l-am avut, şi aveam lag pe pc.

| IonutzWoW a răspuns:

Depinde la ce fel de memorie te referi :
Daca te referi la memoria hard-diskului, nu consuma multa in jur de 200-300 mb, iar daca te referi la memoria RAM, eu recomand sa ai cel putin 1 GB, pentru a nu-ti merge greu PC-ul, iar daca ai ma mult de 1GB, va fi insesizabil

| CatalinaMaria17 a răspuns:

Nu prea thinking