| AlexandrulS a întrebat:

Notepad++... am o problema. dupa ce termin de editat un site si ii dau sa salveze tot. imi da save faill. si imi zice ca trebuie sa verific daca acel document nu ruleaza pe alt program. ce pot face?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Sincer nu-mi dau seama ce incerci tu sa faci si nu iese si de ce. Eu foloseam Notepad++ pe windows 7 ultimate x32 fara probleme pe pc, de cativa ani.
Acum am windows 7 prof x64 si la fel, n-am niciun fel de problema, la tine e greseala pe undeva.

| AlexandrulS explică (pentru CataC):

Da. imi dau seama ce e o greseala pe undeva. dar intrebarea este care si ce. Incerc sa creez un site iar modificariile le fac pe notepad++ iar pentru a face aceste modificari la site. deschid index-ul siteului. asta e toata faza. fac un site cu apache, dupa un tutoria. ca nu sunt specialist. asta ma enerveaza ca nu inteleg ce poate avea.

10 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Da copy/paste, muta'l in notepad din windows si salveaza'l acolo.
Dupa care dezinstaleaza si reinstaleaza N++.
Bafta

| CataC a răspuns:

Later edit: Nu cumva il ai deschis si'n browser sau alta aplicatie de genul? Poate aia e aplicatia in care mai ruleaza. Inchide tot in afara de notepad++ si incearca sa salvezi.

| AlexandrulS explică (pentru CataC):

L-am si dezinstalat... si am inchis si toate programele. si tot la fel. pe windows xp nu aveam asemenea probleme. dar pe win 7 parca sunt posedate toate programele.

| AlexandrulS explică (pentru CataC):

Da, am si reinstalat notepad... am si inchis tot. si la fel. chiar nu situ ce sa fac, pe xp nu aveam nici o problema. dar pe windows 7. sunt toate programele ''posedate''...

| BlueByte a răspuns:

Daca folosesti Windows 7, incearca sa-l deschizi cu Run as Administrator.
Revin-o cu raspuns.

| AlexandrulS explică (pentru BlueByte):

Folosesc windows 7. am incercat sa pun notepad-ul pe administrator. dar acum cand dau sa deschid indexul. imi da ShellExecute filed 2 :Is this command correct?

| AlexandrulS explică (pentru AlexandrulS):

Mentionez. incerc sa creez un site. si indexul. este de la site. Imi fac treaba, scriptez tot. dar cand salvez. eroare.

| BlueByte a răspuns (pentru AlexandrulS):

Deci tu ai fisierul index.html in pc sau doar pe site?
Incerci sa-l salvezi in pc si nu merge sau cum?

| AlexandrulS explică (pentru BlueByte):

Pei... in al in pc. si incerc sa il pun pe site..si cand temin sa modific ce am eu de modificat si ii dau salveaza tot imi apare porcaria aia.