| lucacs a întrebat:

Nu am fost cam de mult pe aici.Acum am o intrebare si suna asa:O placa grafica NVIDIA Ge-Force -9500GT poate sa duca 2 monitoare?
{o plasma+monitor de calculator}Astept un raspuns si dupa ce fac experimentul am sa va zic.Am pu intrebare nu de alta, dar nu vreau sa stric ceva.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Pe site-ul oficial: https://www.geforce.com/......ifications spune ca suporta doua monitoare.
"Multi Monitor Yes".

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Sigur ca da. In cel mai rau caz pui un splitter video si tot o sa duca doua...winking

| NLS a răspuns:

Despre ce rezoluție e vorba la monitor?
Plasmele mai mici aveau în jur de 1m diagonala și 1080p.

Bănuiesc ca nu e vorba de jocuri.
Un film 1080p cred ca ar rula pe TV, în timp ce stai pentru FB.
Depinde și ce PROCESOR ai...

| ziftode a răspuns:

SIGUR... DACA
daca are mufe pentru mai multe monitoare/televizoare (hdmi)
daca are o singura mufa, ATUNCI NU!
daca ai fi postat exact modelul producatorului am fi cautat pentru tine
insa in general toate au pentru cel putin 2, iar daca ai nevoie de un tv si nu ai decat iesiri DVI, atunci exista adaptor (dar fara sunet), daca ai hdmi si vrei inca un monitor, iar exista adaptoare
placile mai noi care au iesire display port, pot avea mai multe monitoare cu un adaptor special de display port

in orice caz, tine minte un lucru, cand pui mai mult de un monitor, placa video incepe sa consume mai mult
poate nu ti se pare important, dar la o placa video asa de veche, in general implica si o sursa asa de veche, iar sursele se consuma in timp...