| RendezJohny a întrebat:

Nu cunosc foarte limba engleză de accea as dori un program pentru a traduce din romana in engleză in scris sau vocal. Am nevoie pentru tutoriale pe Youtube daca nu se poate vocal macar in scris, cunoaște cineva o aplicatie ceva?

Răspuns Câştigător
| Delcatty a răspuns:

Daca ar fi un program care sa fie de acuratete 100%, atunci translatorii ar da faliment. Ce iti propun e sa te ajuti de google translate si sa cauti traducerile si pe google, poate dai de un forum lingvistic si mai intreaba lumea de traducerea unor expresii mai complicate, de exemplu. Nu o sa fie traducerea corecta in totalitate, dar asa inveti.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu poate exista asa ceva pentru ca un cuvânt poate avea mai multe înțelesuri in functie de context, doar daca stii limba iti dai seama

| mastadont a răspuns:

Dacă o să folosești google translate o să te cam faci de râs, din română în engleză traduce foarte prost și uneori e chiar pe lângă subiect. Cea mai bună variantă e să te apuci de învățat engleză. Sau fă tutorialele în română ce zici?

| DanielDanny a răspuns:

Google translate! Pe PC sau aplicatia de Android!

| Tobessjd a răspuns:

Foloseste-te de Google translate.Chiar daca traducerea poate fi uneori stupida, totuși, ajuta.