| Narsha a întrebat:

Nu este cumva vreun fel sa fac calculatorul sa se inchida singur dupa un timp stabilit de mine? Un program sau ceva? Cum e la tv sau ceva de genu'? laughing
Fundaa.

Răspuns Câştigător
| Liquify a răspuns:

Ba da. :) http://ro.filerex.com/......tdown.html

L-am folosit si isi face treaba.

6 răspunsuri:
| YosCosmin a răspuns:

Da este unul se numeste Power off il gasesti pe google

| iReal96 a răspuns:

Ba da din bios.rr si dupa apasa delete.cauta bine in bios

| papusikatha a răspuns:

# 1. Se acceseaza butonul START (coltul din stanga - jos).
# 2. Se merge cu mouse-ul la butonul RUN si se face un singur clic pe aceasta.
#
3. Se introduce comanda shutdown -s -t n (unde n reprezinta numarul de secunda in care vreti ca PC-ul dumneavoastra sa se stinga).
#
4. Sa zicem shutdown -s -t 3600 si calculatorul se va inchide intr-o ora.
#
5. Se apasa OK, iar pe ecranul monitorului va aparea un countdown. Aceasta este confirmarea ca ati urmat corect toti pasii, iar calculatorul urmeaza sa se stinga in perioada specificata.

| JustDareToDream a răspuns:

Este un program numit ShutDown. Il am eu, este cel mai simplu.
http://download.kappa.ro/action__file/id__621