| Annyya a întrebat:

Nu imi mai merge pc-ul, asa ca m-am hotarat sa il reinstalez. am o problema, nu pot intra in BIOS. Am incercat toate tas

4 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Scoate bateria de pe placa de baza pentru 20 de secunde! Intri in bios cu tasta Delete/Del/Cancel

| figaro a răspuns:

Salut,in general, in functie de ce placa de baza ai, Delete sau Del este tasta pentru a intra in bios, pentru meniul de butare F11 sau F8, depinde de ce placa de baza ai.

| drachenblut a răspuns:

Incearca si F2 desi predominant la desktopuri este DEL. dupa ce ai apasat butonul de power apasa de multe ori pana nimeresti si intra in bios. la unele este foarte rapida secventa de POSTsi nu nimeresti usor BIOS-ul.

| Neamtu_Lucas_1975 a răspuns:

Cand se deschide pc-un apasa de multe ori tasta Del(este in coltul din partea dreapta jos, a doua tasta care are de obicei un punct deasupra) pana vei intra in BIOS. Daca nu merge fa acelasi lucru cu tasta F2.