| ReignForest a întrebat:

Nu îmi merge tastatura de la laptop. Unele taste nu merg, spre exemplu p, o, u, e etc.Am dat restart la laptop, dar degeaba.Pot folosi tastatură wireless? Merge?

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Verifică cu o tastatură externă pe usb și dacă merge înseamnă că problema e de ordin fizic la tastatura laptopului! Dacă nu merge e problemă de soft!

Dacă e stricată tastatura și nu o poți înlocui fie mergi la un service și îți înlocuiesc ei tastatura fie îți cumperi o tastatură + mouse wireless de la Logitech din aia care ambele funcționează cu același receiver ce se bagă într-un singur port usb

| halogen001 a răspuns:

E posibil să fie defectă tastatura sau să nu fie bine conectată în laptop. Soluția e o tastatură externă pe usb, cu sau fără fir sau repararea, reinstalarea sau înlocuirea tastaturii existente cu una nouă.

| ReignForest explică (pentru halogen001):

Nu o pot înlocui, deoarece nu o pot scoate din laptop și trebuie să folosesc tastatura vizuală

| halogen001 a răspuns (pentru ReignForest):

Da, e ok. Si eu mai folosesc Touch keyboard. E în funcție de modelul laptopului. La unele modele se poate scoate ușor, iar la altele mai greu și trebuie dus la reparat pentru verificarea sau schimbarea tastaturii.

| ReddY25 a răspuns:

Încearcă la service

| Brizbriz a răspuns:

Da, merge orice tastatura externa, de orice tip, inclusiv wireless
eu am aceeasi problema la laptop-ul meu