| kokosmin a întrebat:

Nu mai pot folosi scannerul la o multifunctionala inkjet HP careia nu ii merge un cartus, exista vreo ocolire? Nu-mi mai trebuie pentru printare, astfel ca nu vreau sa mai inlocuiesc acel cartus. Restrictia e clar din softul imprimantei, deci ar fi util un raspuns de la cineva care a patit.
Deocamdata sunt pe Windows XP, daca are vreo importanta.

3 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Mai, de multe ori am avut si eu prb cu imprimanta, ce i drept hp urile nu sunt cele mai bune. De acum am sa optez pntr un Canon, sau alte firme. Cand pateam faze de genu, ori deconectam cablul din unitate, ori alta data am dezinst softul si l am instalat din nou. Si a mers, doar de 2 ori am patit, dar acum, daca apas pe butonul de la imprimanta pnmtr scaner, nu merge, trebuie neaparat sa merg in soft si sa dau scanare de acolo, nu stiu ce sa i fac. De ceva vreme asa fac :d sper ca te am ajutat cumva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca sa cauti scanneru in my computer si sa scanezi de acolo

| n00ne a răspuns:

Instaleaza MP Navigator si incearca asa...la mine merge doar daca cartusele sunt in imprimanta si in stare de functionare (nu neaparat cu cerneala, doar sa fie bune)