| UserName250000 a întrebat:

Nu mai suport porcaria asta. De fiecare data trebuie sa imi pice netul din 10 in 10 minute numai in timpul noptii, incepand de la ora 23. Ziua si seara pana la ora 22 imi merge foarte bine netul, dar dupa imi face probleme. Ma puteti ajuta va rog? Router-ul meu este din Septembrie 2018, iar chestia asta se intampla de la inceputul anului 2019.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pa-i perfect, ca dupa ora 22 oricum esti in pat, la culcare!

| ziftode a răspuns:

Daca esti pe Telekom si ai ceva cu DSL in numele netul (adsl, vdsl, etc.) atunci asteapta pana dispare zapada si se usuca afara big grin

din pacate, nu, NU GLUMESC, bun venit pe ROMTelecom, care apoi a fost cumparat de Telekom si evident nu au cum sa repare toate TAMPENIILE romtelecomului (cu atat mai putin cu, cat ii si costa), asa ca incearca sa treci la alt provider (daca poti) sau sa le umplii frigiderul de carne (capiaza-i cu telefoane, de fiecare data cand iti pica netul pentru 10 secunde)

totusi, nu ar strica sa verifici ca nu e de la tine, incearca sa infigi netul direct in calculator (nu stiu telekom, dar ar trebui sa se poata)
sa schimbi cabluri intre ele (daca ai mai multe), eventual mai cumpara un cablu doar pentru teste (costa ceva de gen 5-7lei)

daca in schimb routerul e de la ei, atunci nu trebuie sa faci nimic, decat sa ii bati la cap pana ajung la tine sa verifice rahatul LOR.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-l opreste tactu din telefon, ca sa te culci. laughing)
Ca poti sa intrii in router si de pe telefon, bati adresa aia 192.168... bagi user si parola. te duci la connect, si dai restart laughing)

| Stropdeploaie a răspuns:

Telekom?

| CristianCiocan01 a răspuns:

Încearcă să contactezi compania de internet

| Ciprian1701 a răspuns:

Daca esti la telekom. treci pe digi. Si eu cand eram pe telekom aveam probleme de acest gen... am trecut pe digi si nu am mai avut nicio problema plus ca viteza de internet este de 20 ori mai mare ( la propriu ) de la 2-3 mb/s la 22-23mb/s constant