| anonim_4396 a întrebat:

Nu-mi merge sunetul.Am instalat Windowsul din nou, dar sunetul nu merge, am instalat driver-ul si nici asa nu merge. Oare sa fie din cauza ca am trecut de la Vista la Xp? Caci pe vista sunetu mergea...Sau sa fie de vina placa? Please help!

34 răspunsuri:
| whitehair a răspuns:

Uite cum faci: reinstalezi Windows-ul si instalezi prima data driverul de sunet. Si atentie:lasa-l sa-si faca restart ori de cate ori cere. Am patit-o si eu. Dupa instalare configureaza fiecare mufa de iesire audio-banuiesc ca trebuie sa ai sase-daca ai un sistem audio home cinema.Succes!

| antonius74 a răspuns:

Daca ai avut windows vista, banuiesc ca e un calculator performant. verifica in dreapta jos (la iconitele alea) daca iti apare programul de control al placii audio. daca nu gasesti si zici ca ai reinstalat driverele, intra in device manager si vezi daca nu sunt erori de pornire a placii audio. daca apar, incearca sa dezinstalezi si sa reinstalezi. daca nu merge, cred ca trebuie sa reinstalezi windowsul.
ps: unele piese noi de calculator nu suporta sistemele de operare mai vechi de windows vista (adica nu suporta nici XP). si asta ar putea fi problema ta...

| veveroi a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat.
Acum nu am indraznit sa citesc niciun raspuns complicat de jos stiind ca eu cu tata am scos cutia de baza am curatat-o frumos de praf si apoi a mers totul perfect. Sper sa fie asta si le tine!

| rudragos a răspuns:

Daca ai o placa video ATI de tipul HD, aceasta are driverele ei de sunet pe care le pune default in locul celei de pe placa de baza. Am patit si eu. Deci trebuie sa intri in setarile sunetului din control panel si sa schimbi pe driverul initial.

| Zenga210 a răspuns:

Frate asculta aici si eu am patit la fel am instalat windows 7, inainte aveam windows xp2, dupa instalare nu mai imi recunostea placa de sunet, avem eu un cd de la placa de sunet doar ca windosu nu mi-l recunostea atunci am citit blogu acesta si am vazut "Du-te la my computer clic dreapta obtiunea manage intra pe device manager si dupa aia dai sound, video and games si intri si activezi bafta " am facut cum mi-a zis dar nici asa nu a mers atunci am dat sa-mi caute de pe cd, tot acolo in device manager si in cele din urma succes, a functionat incercati si voi "incercarea moartea n-are" :d

| nenitzu86 a răspuns:

Eu sunt de parere ca trebuie sa intri pe site-ul producatorului placii de baza si sa download-ezi de acolo driverul cel mai nou. Daca nu sti ce placa de baza ai foloseste "everest home" si iti arata el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si eu am o problema imi merge sunetul vreo 20 de min dupa ce aprind pc de sa ma fac am instalat din nou driveru dar tot asa face ajutajima va rog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici la mine nu mai merge sunetu cand pornesc calculatorul nu mi se aude sunetu de deschiderestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la my computer clic dreapta obtiunea manage intra pe device manager si dupa aia dai sound, video and games si intri si activezi bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici mie nu-mi merge am instalat windowsu dar nu windows original sa fie din cauza aia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici mie nu imi mere boxa nici cand aprind calculatorul am avut windows xp si mi-am instalat windows 7 chestiile alea de la sonor mis activate toate in regula oare sa fie placa de sunetsadajutati-ma plss pe idd l3_alexandra [ddoar sa imi spuneti cine sunteti si cu ce si va dau add]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am instalat windous xp2000 si nu am sunet mentionez ca no mai am 'sd sa instalez sunetu ce sa fac.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa am patit si eu va rog sa ma ajutati nimic de aici nu merge de cand a fost sora mea la pc am plecat 5 min si cand am venit nu mai aveam sunt ea zice ca no facut nimic dar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu aceeasi problema cu sunetul, am instalat din nou driveru original al placi de sunet dar degeaba tot nu merge, am intrat in divice manage-sound si nu imi arataa nicio o problema la audio.pls ziceti-mi ca nu stiu ce sa mai fack.singura solutie ar fi instalarea windowsului dar nu sunt convins ca va merge! id grekan93...idei help me!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci pana la urma trebuie sa reinstalez windowsu ca sa rezolv problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este un windows de. mie nici nu imi arata driverul la procesor nici la sunet insa imi mere, la jocuri nu mai comentez este varza spre deosebire de vista care nu fake nici o figura este jalnic pai mie pe vista nfs undercover imi merge super < nu se blocheaza iar pe asta imi merge in reluare si pe rezolutia 600x800 si totusi am plac video 512x256 cu alte cuvinte schimbatziva windows-ul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici mie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa e si la mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am instalat uindous dar la fel ca cel vechi si nu imi merge sunetul ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma omule...intreaba un profesionist ca eu am numa 10 ani.de unde vrei sa stie un copchil de 10 ani?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba eu nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am instalat windowsul si nu am instalat prima oara placa de sunet si nu stiu ce sa fac...pentru ca nu imi mere sunetulcrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie tot asa mi se intampla numai ca eu am trecut de la xp la windous 7 si la xp se auzea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o intrebare am instalat pe c windows xp si pe d windows 7
si cand aprind calculatoru imi apare in care sa intru si acum am decat un windous si vreau sa scot ce imi apare su nu mai dau enter mereu in care sa intru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o problema cu sunetul. aprin pc`u si sunetl merge parca ar fi dp ani 50. si daca dau sa asc mzq imi canta gen "reload" laughing si dp 2-3 min se opreste sunetul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-mi merge sunetu la calculator am instalat windowsul si nu mai mere sunetu. Ce trebuie sa fac trebuie sa instalez ceva program ca sa-mi mearga sunetu? Va rog sa ma ajutati care stie ce trebuie sa fac sa intre pe id denys_20092000. Va multumesc... AS VREA DACA SE POTE CAT MAI REPEDE SA MA AJUTE CINEVA?

| hek_1931 a răspuns:

Eu am patit tot la fel si am cautat pe net draivarul la sunt si mya mers faza e ca poate sa fie si de la windows mai ales astea wind sp2 etc care nu-s originala si sunt piratate ia bagativa unul nou si draivarele toate si vedeti ca merg 100/100 garantat

| rebecamunteanu a răspuns:

Si eu tot la fel am patit-o dintr-o data nu mi-a mai mers sunetul la laptop desi imi arata ca la setari ca totul ii in regula are driverul instalat si tot nu merge deloc nu pot sa imi dau seama ce ar putea sa fie! atunci cand mi s-a oprit sunetul si internetul mi s-a dezactivat ma gandesc sa nu se fi ars placa audio mi-e fricacrying(((

| daniela_8021 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema mai bine cere ajutorul prietenilor ca aici pe calc nu o sa ai mult ajutor nu o sa se strofoce nimeni te-as ajuta dar eu nu prea ma pricep.

| octav18 a răspuns:

Am si eu o problema...am placa integrata audio...adica instalez driver imi arata ca e instalat da nu se adudestraight face