| Ally a întrebat:

Nu pot sa ascult muzica in niciun program winamp sau bsplayer imi tot apare ceva la winamp scrie:bad directSound driver.please install proper drivers or select another device in configuration.erorr code 8878000A si la BsPlayer imi scrie ceva de un cod.Am dezinstalat si am istalat din nou, am descarcat k-lite codec pack full si tot nu merge. ce sa fac?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Driver-ul pentru placa de sunet nu-si face treaba, este inexistent.
Trebuie sa-l instalezi NEAPARAT! Cauta un meserias, sunt sigur ca nu te pricepiwinking

| Ally explică:

Cum? care e?

| DeDuGames a răspuns:

Instaleaza driverul pentru placa de sunet

| Chiorull a răspuns:

Instaleaza driverele de la placa de baza, de obicei acolo se afla si driverul audio. daca nu mai ai cd-ul, uita-te ce placa audio ai si cauta driverul pe net...sau lasa modelul aici si iti caut eu. modelul pieselor le afli cu un program gen everest sau daca esti mai tupeist, baga capul in unitatea centrala si citeste pe ea ce scrie(cu literele cele mai mari, nu toate cifrele de pe ea)

| Jianu_Ionut_1999 a răspuns:

Sall frate te duci la un magazin de calculatoare si ii ceri un cablu pentru munitor si il bagi unde aveai boxele si celalalt in munitor...Succes!
winking

| preduna a răspuns:

Dezinstaleazale pe amndoua si instaleaza iar si ar trebui sa mearga