| 2Fast4You a întrebat:

Nu prea am mai aparut de mult pe aici. O sa incerc sa fiu scurt. happy

Am un stick, de 4 GB, desi imi arata ca am pe el doar un fisier de Word, zice ca spatiul ramas este doar de 639 MB, memoria totala fiind de 3, 77 GB.

Deci e clar ca niste fisiere care le-am sters in trecut, au ramas pe el, desi eu nu le vad. Am dat un scan cu Avast-ul, si mi-a fost confirmat ceea ce credeam, fisierele sunt acolo undeva pe stick, dar nu le vad, deci automat nu le pot sterge.

Ce pot sa fac? Exista vreun program care m-ar putea ajuta sa sterg fisierele cu pricina? Dau funda + raspuns inteligent. happy

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Cel mai simplu: să formatezi stickul, click dreapta pe partiţia stick-ului(cel din my computer) şi format prin Fat(file system) sau dacă chiar doreşti să vezi/verifici fişierele ascunse pe care nu le poţi vedea:

->deschizi my computer,
->apasă tasta "Alt" ca să-ţi apară bara de meniu(în partea de sus),
-> apoi te duci la->Tools(unelte)
->Folder options,
->View şi aici selectezi "show hidden files and folders",
dai click pe Apply şi OK,
acum intri pe stick şi ar trebui să vezi fişierele ascunse, selectezi toate fişierele, click dreapta pe un fişier(fiind selectate toate), dai click pe properties, în meniul "General" al proprietăţilor ale fişierelor ai opţiunea Hidden, ce înseamnă ascuns, te asiguri că acea opţiune este debifată şi dai OK.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| UsErNaMeTPU a răspuns:

Salvezi wordul si formatezi(va merge am patit si eu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Activeaza Hidden Files and Folders din Folder Options. (In Windows 7 gasesti la Organize, sus. Pe XP- Tools-->Folder Options)