| sltlp a răspuns:

User-ul de mai sus e paralel. Ele sunt facute pentru jocuri, de asta se numesc placi video. Eu nu stiu, ar trebui ca cei ce raspund aici sa completeze un chestionat is sastul de toate raspunsurile idioate. Ma abat, revin. Ordinea lor, ca si performanta este asa: 6870>6850>6790. Deci recomand 6870. Pretul difera isna la doua identice in funtie de racire sau daca are oc stoc sau nu. Motiv pentru care acel msi 6870 ok. Sper ca ai si o sursa care sa reziste, deoarece are nevoie de laimentare de 6p*2 mufe

| virusake a răspuns:

Uite aici un model foarte bun:
...5-256-bit/

Pana acum ceva timp a fost in jur de 1000 de lei si nu stiu cat o sa se mai pastreze la pretul actual.

| buzucan a răspuns:

Citeste aici cateva sfaturi de achizitie http://recomandare.info/2012/placa-video-sfaturi-de-achizitie.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Din cate placi video vad eu aici mi-e foarte usor sa o aleg pe cea perfecta. 1. msi nu sunt facute pentru gaming nu este o firma cunoscuta pentru asa ceva (doar radeon gigabye etc) 2. are un singur cooler ceea ce face racirea mai putin activa Radeon e expres pentru gaming pentru tot ce ai tu nevoie de altfel + are 2 coolere care iti fac PC=ul sa mearga struna AtiRadeon are hdmi dvi si display port 1 2 1. ruleaza pe (AMD) iar msi-urile pe nVidia. nVidia sunt bune dar nu f bune cu msi-urile(din cate stiu eu).
In mod general AMD e facut 100% pentru gaming de aceea si PC-ul AMD este mai zgomotos. Iar MSI care sunt de multe ori in combinatie cu Intel sunt mai silentioase sunt pentru navigare internet programare, etc.(si Intel is foarte bune pentru jocuri dar AMD le depaseste ex:cu 2200 lei iei AMD perfect, dar ca sa aiba aceeasi performanta la jocuri un Intel poate costa 3200 lei).
Asta e de tine:http://www.marketonline.ro/placi-video/placa-video-gigab yte-radeon-hd-6850-1024mb-ddr5
Alegereta ta, parerea mea!