| DestinyDD a întrebat:

Nu stiu ce s-a intamplat cu abonamentul meu pe Orange imi afiseaza de cateva ore pe ecran : Numai apeluri de urgenta.
Imi apare ca am semnal e prima data cand imi apare asta mai ales ca azi dimineata functiona puteam sa dau mesaje sa vb sa intru pe net iar acum nimic. Daca vreau sa sun pe cineva imi afiseaza : Retea mobila indisponibila.
Nu cred ca e de la retea pentru ca mai am 2 abonamente tot pe Orange si functioneaza.Ce pot face?

6 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Incearca aceasta cartela si pe un alt telefon, daca ai posibilitatea. Daca mesajul este acelasi, atunci este posibil ca SIM-ul s-a se fi defectat si va fi nevoie sa mergi la oricare Orange shop sa soliciti o schimbare de SIM.
O zi buna,
Orange Helpers

| Ea12345 a răspuns:

Poate s-a intamplat ceva cu CARTELA care se afla in telefonul tau. Incearca cartela si in alt telefon. Daca face la fel, mai bine mergi la un Orange-shop.

Multa bafta!

| maryus24 a răspuns:

E de la telefonul tau ( sau de la sim) eroarea pe care ne-ai spus-o tu inseamna ca telefonul nu detecteaza simul sau telefonul tau nu are semnal poate sa sticat ceva acol. opreste-l si repornestel fara sim iar apoi introdu sim-ul si reporneste poate iti merge altfel trebuie sa mergi la un service pentru mobile.

| ftwBurrN a răspuns:

Posibil sa fie din cauza la tel..incearca cartela in alt tel si daca face la fell du-te la Orange shop si schimba`ti cartela
bafta

| andyandrey98 a răspuns:

E de la abonament

| Stefana_Manole_1959 a răspuns:

Pe ecranul telefonului meu apare :
introduceti parola apel de urgenta