| CristiAndrei28 a întrebat:

Am abonament nelimitat la o companie de telefonie mobilă și de vreo câteva zile vreau să sun și nu merge se închide sau imi spune rețea indisponibila nici să primesc apeluri nu merge telefonul este 2G îmi arata ca am semnal full dar nu stiu de la ce să fie. Va rog sa sa-mi spuneți ce trebuie făcut mulțumesc.

9 răspunsuri:
| DamianCS a răspuns:

Ce rețea?

| CristiAndrei28 explică (pentru DamianCS):

Digi

| DamianCS a răspuns (pentru CristiAndrei28):

Problema este telefonul. Cei de la Digi au specificat clar în contract că trebuie să ai telefon 3G, altfel vei avea probleme. Ia-ți un telefon cu 3G și nu vei mai avea nici o problemă. Și eu am Digi, de aia zic.

| CristiAndrei28 explică (pentru DamianCS):

Pardon e 3G scuza-mă

| DamianCS a răspuns (pentru CristiAndrei28):

Atunci e chestie de semnal. Ei nu au acoperire peste tot și acolo unde nu au acoperire ei, se folosesc de releele celorlalte companii de telefonie mobilă (Vodafone, telekom) și există posibilitatea să nu prinzi nici măcar de la ăștia. În ce zonă a țării stai? Mai exact în ce localitate?

| CristiAndrei28 explică (pentru DamianCS):

Costinesti jud. constanta

| CristiAndrei28 explică (pentru CristiAndrei28):

Nu e de la semnal am fost la digi și mi-au zis să fac cerere de schimbare a cartelei

| DamianCS a răspuns (pentru CristiAndrei28):

Este foarte slab semnalul la tine, după cum poți vedea pe harta asta http://www.rcs-rds.ro/images/harta-acoperire-3g.jpg

| DamianCS a răspuns (pentru DamianCS):

Poate fi pe cale de magnetizare cartela. Schimb-o și vezi cum este după. Schimbarea ar trebui să fie gratuită.