| yoyoalecs a întrebat:

Am o problema la un LG kp 202. I-am pus o cartela,care pe un alt telefon mergea, si nu are semnal deloc, deci nu poate fi din cauza cartelei.Cand dau sa apelez imi zice retea indisponibila, sau doar pentru numere de urgenta, iar nici cand ma suna cineva la mine nu apare nimic.Este scris pe ecran se cauta retea, dar nimic. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| MadalinaCarp1994 a răspuns:

Pai din cate stiu eu LG nu e prea bun la marca de telefoane, dar la cea de plasme e incredibila..Mai incearca sa pui acea cartela pe un alt telefon,si adauga si alta cartela telefonului tau,intelegi? Daca nici cu alta cartela nu iti merge telefonul, inseamna ca e problema cu LG, nu cu cartela(in caz ca merge pe alt telefon), dar se poate ca si telu' sa fie defect, dar si cartela..PLZ
Funda

| yoyoalecs explică (pentru MadalinaCarp1994):

Apreciez ca ai raspuns...ms mult

| MadalinaCarp1994 a răspuns (pentru yoyoalecs):

Mersi pentru funda! happy Sper ca te-am ajutat!