| Vvistula a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg, un pc sau un laptop, pc as lua pentru ca e mult mai puternic, ii pot face upgrade si componentele pot sa i le schimb usor, in schimb un laptop e mai slab si exista si problema bateriei, piesele. dar o sa ma duc la facultate si e mai comod un laptop. 90% contra unui laptop dar vreau sa fac nicio greseala asa ca e mai convenabil sa aud sfaturile altora.

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

O fi laptop-ul mai comod,dar pe cat e de comod,pe atat de mult are si sanse sa se strice,spre exemplu daca il scapi,nu mai ai ce face,in plus dupa un timp intra praf in ventilator si se va misca mai greu, un pc este rezistent, praful iese mai usor si in caz ca este mult praf in el il poti curata usor, ii poti face upgrade la piese, etc.
Iti zic in experienta

| Vvistula explică (pentru bogdan324):

Ai dreptate nici nu stiu de ce am mai pus intrebarea.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un pc daca ai bani si esti in stare sa il ti la curent cu piese noi. Leptopul e mai mult pentru navigare si filme.

| rapp2020 a răspuns:

Daca vrei sa mergi la facultate recomandat ar fi un laptop e maii usor de transportat

| Vvistula explică (pentru rapp2020):

Nu vreau, sigur ma duc

| TwiSt1997 a răspuns:

Eventual poti sa-ti iei un pc si o tableta la 300 lei.Clar pc.

| Vvistula explică (pentru TwiSt1997):

Tableta la 300 lei si sa o folosesc o luna.

| TwiSt1997 a răspuns (pentru Vvistula):

300 lei de bf:))Sunt niste tablete Lenovo acum care chiar sunt bunicele, la fel e si firma. http://www.emag.ro/......DXLGLBBBM/ ecran excelent in pretul asta, la fel si procesorul(pentru o tableta de la un nume cunoscut, nu Allview sau mai stiu eu ce).

| Vvistula explică (pentru TwiSt1997):

Eu nu am intrebat nimic de tablete si daca esti asa specialist de ce te uti pe eMAG?

| TwiSt1997 a răspuns (pentru Vvistula):

WTF? Adica de ce ma uit pe eMAG? Ti-am aratat-o, "geniule".
P.S-Nu ti-am zis ca-s specialist, doar pasionat si ma pricep cat de cat.