| DildăuPaispe a întrebat:

Nu stiu daca este cea mai buna categorie, dar e vorba despre laptop-ul meu... deci cred ca merge.
Revenind la subiect...
Laptopul meu Acer are incorporata o camera web. O pot dezactiva ca sa instalez una mobila? Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Sigur ca poti. Mergi in Device Manager si dai disable la camera web incorporata, dupa care instalezi driverele pentru camera web externa. Succes!

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Nu apare nici macar ceva de genul 'imaging device' sau 'scanner and camera'? Oricum, incearca sa instalezi direct cealalta camera, dupa cum spune si Freelancer Tony, ar trebui sa se dezactiveze automat, cu mentiunea ca in XP uneori se mai incapataneaza... Daca nu reusesti da-mi un mesaj privat, solutii exista dar sunt in functie de natura problemei. Succes!

| FreelancerTony a răspuns:

In functie de ce windows ai, ar trebui sa se dezactiveze automat. In orice caz, o poti dezactiva din control panel.

| DildăuPaispe explică:

Ce ciudat... In device manager nu-mi apare camera web. Of...