| ailoviutu a întrebat:

Nu stiu daca se pricepe cineva (nici eu), dar am o problema cu sunetul acasa, am 2 boxe unitra de 75 W, cu doua cutii de bas puse toate pe un amplificator pioneer 4x50, la bas, ma rupe, nu vreau mai mult, dar in medii si inalte imi baga distorsiuni la putere mai mare, sunt sigur ca boxele mai duc dar caut o modalitate sa pot regla volumul de la inalte, pentru ca la toate amplificatoarele se regleaza frecventza, mai inalta, sau mai joasa spre medii, ceea ce este o mare porcarie, am pe calc un creativ audigy, dar nu are nici o treba, credeti ca cu o placa de sunet mai smechera se poate imbunatatzii fidelitatea sunetului?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Sunetul il redai din pc? Driverele audio sunt actualizate? Sau reda cu WMP

| Kylexy a răspuns:

Iti trebuie atasat la boxe 2 filtre pentru inalte si medii altfel nu ai cum sa rezolvi problema se aude distorsionat din cauza ca nu are filtrele acelea si bagi prea mult semnal in ele