| albastru777 a întrebat:

Salut, dețin un vw golf 5 și doresc sa îi înlocuiesc boxele cu ceva mai calitativ, mă interesează să se audă bine, atât bass cât și medii și înalte și mă gândeam să achiziționez boxe de la pioneer, ce părere aveți de ele?

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

VW Golf 5 are boxe destul de misto. Nu, nu sunt venit de la coada vacii in domeniul asta, am auzit destule scule la viata mea. Nu zic ca nu se poate mai bine, desigur. Poate echiparea de pe Golf 5-ul lui taica-meu are boxe mai bune ca aia de pe al tau, nu zic nu, DAR inainte de a schimba boxele, cred ca ar fi cazul - daca nu ai facut-o deja - sa pui un media player mai rasarit un pic decat cel din fabrica. Abia apoi, daca nu se ridica la nivelul asteptarilor cu boxele din fabrica, ar fi cazul sa iti bati capul cu schimbarea lor.

| Frank51 a răspuns:

Boxele stock sunt mai calitative decât orice găsești pe piața până în 1000 lei.

| albastru777 explică (pentru Frank51):

Salut, sunt de acord cu tine, doar că boxele pe spate sunt arse, nu se mai aud deloc, și astea 2 de pe fata parca nu scot destul din cat ar trebui

| Frank51 a răspuns (pentru albastru777):

În opinia mea nu merită să investești în difuzoare, mai ales la cele de mid-bass. Eu îți recomand ceva relativ ieftin, dibeisi C6504 am testat personal și se aud superb, rezistă la 50W constant. Alte recomandări nu am, că n-am testat altceva.

| literallythesamebruh a răspuns:

Sunt ok, au un raport calitate-preț decent. Totuși, îți recomand să nu ceri păreri pe net, ci să te interesezi pe viu ce tip de difuzoare ar fi mai potrivite pentru mașina ta. Astfel eviți orice fel de complicații. Baftă.