| Cami333 a întrebat:

Nu stiu sa fac nimic. Am primit un iphone 5s acum 1 luna si habar n am cum si la ce folosesc itunes. daca necesita cont. cum fac contul. m am uitat la un tutorial pe youtube cum sa mi fac cont pe app store ca sa mi iau aplicatii si nu stiu exact cum dar mi-am facut (cu greu) dar la final cand am primit pe email chestia aia sa confirm, mi a cerut nu stiu ce intrebare de aia a idului si dracu mai stia raspunsul si mi s a blocat contul si acum cand vreau sa imi fac altul nu stiu nu pot. imi apare tot ala si imi cere parola si nu merge... offfffffff. nu ma pricep deloc cu telefonul. cum sterg contul ala sa fac altul? cum bag muzica in iphone? si la ce foloseste itunes? va rog explicati mi ca la prosti ca nu inteleg nimic de aici...

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Http://i2.kym-cdn.com/photos/images/original/000/272/490/711.png Nu sunt de acord cu kodrutz 100%, dar partial da.
Faci contul ca orice alt cont, numai ca trebuie sa pui datele corect cu sfintenie.
Acuma nu poti sa iti faci altul daca ai incercat direct din telefon, si il ai deja blocat in icoud. Practic, sa te fereasca cineva sa uiti codul de deblocare sau sa ii dai resetare ca o sa fie bun de dus la tomberon.
Cum bagi muzica? Cu programul de pe pc numit itunes, care cere icloud-ul facut de tine prost si aiurea.

10 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Vinde-l si cumpara un telefon simplu. Asa risti sa iti iei vreuna peste cap sa iti fure telefonul si tu nici macar nu esti in stare sa il folosesti...
P.S. Cit 12 ani ai? Zi-le alora de ti l-au facut cadou ca sint niste idioti inconstienti. Daca nici pe ei nu ii duce capul, zi-le sa intrebe la politie cit de des au loc tilharii asupra posesorilor minori de telefoane de-astea "shukare" si cit de des asupra copiilor cu telefoane normale si adecvate pentru ei (telefoane simple de maxim 150 RON, pentru apeluri si sms-uri, eventual radio/muzica).

| Celcareajuta a răspuns (pentru KodrutZ):

Eu inclin sa cred ca varsta e mai apropiata de 100 happy. Acu daca l-a primit cadou nu e frumos sa il vanda, dar si eu recunosc ca e cel mai bun sfat! Si daca ii da de cap cu contul tot o sa il foloseasca numai pentru apel si sms dupa cate imi dau eu seama happy

| KodrutZ a răspuns (pentru Celcareajuta):

Si pentru a plusa la capitolul imagine in fata gastii de la bloc/a colegilor de scoala, sa nu uitam!winking
P.S. Cel mai misto e sa iti permiti iPhone 6 Plus si sa ai telefon de 100-150 RON. Nu, nu ma refer neaparat la mine, cunosc vreo citeva persoane de genul asta. Chestia e ca mai recent foarte multi si-au pierdut efectiv mintile si le iau copchiilor telefoane cu o valoare mai mare decit un salariu mediu apoi ii vezi plingind la tv sau prin presa cind ala mic isi ia una peste bot de intra in coma pentru telefonul ala...

| Legend123 a răspuns (pentru KodrutZ):

Eu cred ca tie iti e ciuda ca el primeste telefoane de fita gratis si tu nu iti permiti asa am eu impresia

| KodrutZ a răspuns (pentru Legend123):

Da, desigur, tocmai mi-am terminat de ros unghiile de ciuda si ma duc sa le rod si pe ale vecinilor... sau nu. Esti liber sa crezi ce vrei, cum ziceam problema nu e ca primeste o chestie, problema e ca respectiva chestie ii poate dauna sau ii poate fi fatala prin simplul fapt ca o poseda.
P.S. La noi multa lume nu face diferenta intre "imi permit", "am bani pentru" si "am bani pentru SI am nevoie". De regula aia care nu muncesc pentru banii lor. Indiferent ca fac 4000 EUR in doua zile sau 100 de dolari in doua luni, nevoile nu mi se schimba. Daca mi-ar cadea din cer un miliard de dolari, as prefera sa ajut pe cineva care are nevoie de o operatie, o proteza, sau un copil care invata de rupe si parintii nu au bani sa il trimita vara intr-o tabara sau sa ii ia un calculator decit sa imi iau un rahat de telefon care nu ma ajuta cu nimic.

| Cami333 explică (pentru KodrutZ):

Frate,esti complet dus cu capul, serios. Care e problema ta de ce posibilitati am eu si ce telefoane. L am primit cadou de la o matusa. Nu voiam sa ti raspund dar ma scoti din sarite serios. Parintii mei au o situatie financiara foarte foarte buna, imi permit sa mi iau ce telefon vreau asta nu inseamna ca imi pierd mintile din cauza asta. Si faza cum ca mi ar da cineva un in cap, e prea exagerata. Doamne ce retardatilaughing) In plus ce mi ai scris tu aici nu are nicio legatura cu ce am intrebat si nu am 12 ani, am 15. Pana acum am avut Samsung adica android, de unde naiba stiam sa folosesc iphonul ca il ptrimisem recent. Infine, nu mai zic nimic. Mersi mult celor ce mi au raspuns, am rezolvat. O seara frumoasa:*

| KodrutZ a răspuns (pentru Cami333):

TU nu iti permiti absolut nimic. Ca parintii tai isi permit, partea a doua. Cum ca ti-ar da cineva in cap pare exagerata pina o patesti. E chestie pur statistica, sint sanse de nspe ori mai mari sa ti-o iei in sfecla si sa ramii fara telefon cind ai un telefon de 2-3000 RON decit daca ai avea unul de 1-2-300. Intreaba un politist care are habar de statisticile la nivel national privind tilhariile si furturile. Oooh, nu ai 12, ai 15. Multi inainte. Greu a draq sa te descurci cu iOS-ul dupa ce ai folosit Androidu'. In fine, noi sa fim sanatosh. Iti doresc un Vertu cit de curind. O sa iti creasca valoarea ca om intr-un mod semnificativ.

| Cami333 explică (pentru KodrutZ):

Si nu vad ce legatura are raspunsul tau cu intrebarea mea. Care e problema ta ca imi da mie unu in cap pe strada? iti da tie? E vina mea ca au parintii situatie buna? Esti penibil.nu mai comenta acum laughing)las-o asa

| KodrutZ a răspuns (pentru Cami333):

Se cheama selectie naturala, o las asa. Isi face treaba destul de bine. Sa iti cumpere musai un Ford Mustang cu tractiune spate cind iei permisul.

| andreienciu a răspuns:

A si eu iPh 4S si la iTunes iti trebuie cont Apple
Acest cont trebuie sa il faci la perfectie ( la gps si la alea daca nu faci corect nu te lasa sa-l faci ma rog )
Daca nu te pricepi intreaba si tu pe cineva care tie vecin/prieten mai bun

PS: daca n-ai cont Apple nu poti face nimic pe iPhone
PS2: nu trebuie sa dai bani sa ti-l faci