| Trollerul a întrebat:

Nvidia GeForce GT220 1GB DDR2 128bit VS Ati Radeon HD5450 1GB DDR3 64bit, as vrea multe argumente, care este mai buna? Le am pe amandoua si as vrea sa vand una dar nu stiu care, si as vrea sa stiu cu cat, Deci big grin?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nvidia gt 220 pentru ca are mai multi biti latime de bada mai mare si frecvente mai mari. Si nu consuma multa energie

| Cozzmy13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da dar placa Ati are DDR3... Totusi as merge pe Nvidia. depinde si daca prinzi un combo gen AMD-ASUS-ATI, dar cu component Intel Gigabyte recomnd Nvidia xD

| ITMania a răspuns:

Ambele sunt niste petarde, bune la filme HD si atat, jocurile noi nu mai ruleaza pe niciuna, poate doar cu detalii ultra-low.

220`ul ar fi o idee peste 5450, daca le vrei clasificate. happy