| madutzaa19 a întrebat:

O aparut mai nou un fel de virus pe messenger ce trimite aiurea mesaj cu virus...are cineva idee cum sa scapi de ala?

11 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Pentru devirusare aveti aici un link si un programel ce sterge acest virus: http://www.tutorialepc.ro/......m-exe.html

| valy a răspuns:

Da iti reinstalezi windowsul.sau instalezi un antivirus bun si ii dai o cautare peste tot...alta optiune eu nu am happy

| M3ntosana a răspuns:

Naky iti multumesc de ajutor. big grin madutzaa19ar trebui sa ii dai funda lui naky mie una mi-a fost de mare ajutor prog. pe care la spus el big grin si acum nu mai am nici virusul ala :@ tongue pentru. cei care au virusu ala ar trebui sa incerce Malwarebytes' Anti-Malware happy

| MistikkGirl a răspuns:

Pai eu am scanat prin Superantispwyare, si mi-a venit 4 trojani, dar aseara inainte de mesaj pe care l-am primit, am scanat compu,, oare am scapat de dansul? Prin AVG pot sa scap?

| GabiArian22 a răspuns:

Cred ca singurele slutii sunt
-Un antivirus foarte bun
-Reinstalarea windowsului

| selfish lover. a răspuns:

Sterge urmatoarele fisiere :

C:\Windows\mds.sys
C:\Windows\mdt.sys
C:\Windows\winbrd.jpg
C:\Windows\infocard. exe

Si nu mai da click pe link-urile pe care le mai primesti. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va mananca sa intrati in tot felul de massuri, si mai si salvati...
Download Malwarebytes' Anti-Malware - ultima versiune 1. 46
Fa update si dai full scan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am virusul asta de care vorbiti voi. cel putin asa stiu eu.am facut scanare si nu a gasit nimic. dar acum va intreb eu:de ce anume trebuie sa ma feresc, in asa fel incat sa nu il "pescuiesc"? ceva site-uri anume?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta virusul si impusca-l

| curios_3782 a răspuns:

Stergi urmatoarele fisiere big grin
C:\Windows\mds.sys
C:\Windows\mdt.sys
C:\Windows\winbrd.jpg
C:\Windows\infocard. exe