| HandaSei a întrebat:

O mică problemă... http://scr.hu/0qrwf/g546o

Îmi tot apare asta de azi pe la amiază, de fiecare dată dacă dau restart la pc... iar de atunci imaginea la monitor se vede puțin mai albicioasă / culorile mai deschise!

Iar asta nu e singura problemă ( https://scr.hu/0qrwf/x3zyj ) browser-ul ăsta handicapat, la propriu, plus că este și chinezesc... tot de azi pe la amiază s-a instalat singur și tot se autoproclamă browser-ul prestabilit, auzi ce tupeu pe el! =))

Deci este dea dreptul incredibil! Îl șterg și se reinstalează iar, resetez Chrome sau Opera ca browser prestabilit, dar el se pune la loc în maxim 5 minute... până și dacă șterg comanda rapidă de pe desktop și din bara de activități, la fel în 5 minute se pune înapoi automat! L-am dezinstalat, l-am șters din program file unde era instalat, am dat o scanare completă la pc și a găsit 2 viruși pe care i-am șters, am dat restat la pc, dar surpriză... iar sa instalat! =))

Deci e genial, eu unul nu am mai văzut asemenea virus... și menționez că am dat scanarea antivirus cu internetul oprit, pentru a fi sigur că nu se folosește de rețea să se descarce înapoi! De asemenea trebuie să spun că folosesc AdBlock în toate browserele pe care le folosesc, deci nu am nici cea mai mică idee de unde l-am luat!

Dacă știe cineva cum să rezolv prima eroare și să șterg tâmpenia asta definitiv de pe pc... aș da 1.000 de fundițe! ^.^

4 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Eu am scapt de virusi mai puternici cu Bitdefender rescue CD, il arzi pe un cd si bootezi cu el si il lasi sa faca treaba. Functioeaza si cu live-cd de la Norton, Kapersky...

| HandaSei explică (pentru danutzu96):

Mda... am uitat să menționez, dar eu foloseam windows defender... da știu, sunt un mare nuub! rolling on the floor Am instalat acum Bitdefender, versiunea free și a rezolvat imediat! ^.^
Din ce am observat și consumă mai puține resurse... deci chiar nu am nici cea mai mică idee de ce nu am băgat un antivirus ceva mai breaz până acum! Am mers mereu pe ideea "că ce rost are, cu sau fără tot aia ie..." dar se pare că nu e chiar așa! rolling on the floor

| alexbit90 a răspuns:

Da putin cam greu, cred ca singura solutie 100% sigura este sa reinstalezi windows-ul sad

| HandaSei explică (pentru alexbit90):

Am undeva la 600/700GB cu jocuri instalate și încă 1TB+ cu Filme/Seriale/Anime și etc, dacă aș da doar o reîmprospătare sau cu se numește... nu pierd fișierele personale cum ar fi video, dar pierd tot ce e instalat, iar programele micuțe nu ar fi o problemă, dar jocurile se dezinstalează, și să instalez iar tot de la capăt... deja mă doar capul doar când mă gândesc! rolling on the floor